KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12804230
nr 1280 4230
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Modell. Signerad. Motivet: 9,5x11 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 19:06:48
500 kr
700 kr
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby